Jaka może być wizytówka?

Mamy XXI wiek i czasy prostych reklam oraz polecania od klienta do klienta minęły. Kto tego nie rozumie po prostu upada. Dlatego też każda drukarnia nawet da najmniejsza dba o swoją reklamę, aby zachęcała ona coraz większą liczbę osób w jak najmniejszym przedziale czasowym. Lecz czy wiemy jakie mogą być najlepsze typy wizytówek?

Wizytówka z napisem dla niewidomych

Przykład
Przykład

Nie chodzi o to, że nasi klienci mogą być niewidzącymi, ale o to, aby pokazać, że się takie osoby szanuje. Dlatego też wiele firm produkuje wizytówki ze specjalnie tłoczonym kodem braille’a. Nawet jeśli uznamy iż jest to głupia moda to w jakiś sposób może ona oddawać szacunek osobom niewidomym. I nie chodzi tylko o całkowicie niewidomych. Czy wiesz o tym, że w Polsce mamy ponad milion osób, które słabo widzą, albo mają rodziny osób niewidomych. Dla nich taka wzmianka będzie kluczowa.

Wizytówka kaszerowana

Nastała moda na kosztowny papier przy pracach magisterskich, książkach biznesowych, czy też … wizytówkach. Tak właśnie pogrubiane wizytówki są dziś w modzie tak samo jak umieszczanie dodatkowego kodu Breilla. Czy wiecie może ilu warstwowe wizytówki warto posiadać? Moi znajomi używają 2-krotności grubości zwykłej wizytówki. Ja jestem za. Odradzam 3-warstwowych wizytówek, bo w pewnym momencie trzeba sobie powiedzieć dość. Zresztą szkoda drzew na 3-warstwowe tłoczenie.

Warto również zwrócić uwagę, że w tym przypadku wizytówki nasza reklamówka może być pokryta z dwóch stron informacjami, zaś przy 1-warstwowej możemy ją pokryć tylko z jednej strony. Takie niestety są ograniczenia maszyn drukarskich. Istnieje również wykrawanie kształtów laserowo. Można robić z taką wizytówką co się żywcem podoba. Jaka jest tego cena? Najczęściej koszta składają się na jedną wizytówkę z 2x wizytówka + grubszy nadruk, aby lepiej go uwidocznić. Są to groszowe kwestie.

5 thoughts on “Jaka może być wizytówka?

Dodaj komentarz