Jaka jest najlepsza drukarka na rynku w 2015 roku?

Dziś porozmawiamy sobie o topowych producentach drukarek na świecie oraz o top 3 najlepszych polecanych przez stronę abc-wizytówki.eu drukarek. Zatem do dzieła!

Rynek

Zanim rozpoczniemy nasz ranking TOP 2 pragnąłbym zauważyć, że bardzo ważnym czynnikiem jest dominacja na rynku. To jest znacznik nie dość, że jakości to jeszcze w dodatku rozpoznawalnej marki. Tym samym tak wielkie korporacje najczęściej lepiej zadbają o swoich klientów niż te większe. Ważne jest, aby drukarka zgłoszona na gwarancje nie była naprawiana przez miesiąc, ale przez na przykład tydzień. Miesiąc to jednak za długi czas i może się okazać, że przez to będziemy musieli po prostu zmienić ją na nową. No dobra to do dzieła!

HP – wielki gigant, który na rok 2013 zatrudniał przeszło 340 tysięcy pracowników ! To niebywała liczba, ale zauważmy, że Ci pracownicy to również osoby odpowiednie za produkcję tych drukarek, często niewykształceni. Mimo wszystko ta suma robi niesamowite wrażenie. Do dzisiejszego dnia HP posiada ponad 48% drukarek osobistych i firmowych.
Brother – już trochę mniej znana marka, ale tylko u nas w Europie. Jest to oczywiście japońska firma, która powstała w 1908 roku, czyli kawał czasu temu. To pozwala im na bardzo solidne produkty, które możemy kupić do dziś. Marka Brother posiada prawie 30% rynku drukarek i tym samym zajmuje 2 pozycję w naszym zestawieniu.
Canon – tutaj zajeżdża nam trochę aparatami cyfrowymi, bardzo dobrej jakości. Ale to nie wszystko Canon ostatnim czasy robi wielką furorę na rynku drukarek. Posiada on aktualnie 15,3% rynku. Co jest wystarczającą sumą na objęcie trzeciej pozycji.

TOP 2

Numer 1 – HP LaserJet P1102

Bardzo dobra drukarka w cenie 427 złotych. Kolory oraz formaty, które obsługuje spokojnie zapewniają mu pierwsze miejsce. W tym przypadku jednak maksymalna rozdzielczość to 600 x 600. Posiada jeden wkład na tonery.

Nasza dwójka

To produkt mało znanej firmy Ricoh. Drukarka jest opatrzona numerem SP 112. Warto ją kupić chociażby dla ceny – 223 złote. To bardzo niska cena jakby nie patrzeć.

6 thoughts on “Jaka jest najlepsza drukarka na rynku w 2015 roku?

Dodaj komentarz