Czy plakaty są dalej na topie?

Plakaty to pewna forma reklamy. Na plakacie może zostać umieszczony kalendarz jakaś promocja, czy też obraz. Wszystko co chcemy. Wiele agencji marketingowych popełnia jednak kategoryczne błędy, które sami nie zauważają. Dziś sobie o nich porozmawiamy. Powiemy również o cenach wydruku, a co najważniejsze technologi.

Im dłużej plakat wisi wym lepiej

Rozmowa ta będzie dotyczyć plakatów, które dajemy osobom, klientom. Pierwszy przykład, który nasuwa mi się tutaj na pierwszy plan to oczywiście plakat w formie kalendarza. Zalecany format to A2, jeśli chcemy go podarować do jakiegoś większego biura, jeśli ma zaś on być jako dodatkowy prezent dla klienta to może być to kalendarz w formacie A3. W tym momencie plakat nie może posiadać dużego logo firmy, bo inaczej zostanie w większości przypadków wyrzucony do kosza. Ważne, aby był on ciekawy przenosił on jakąś treść, a logo zawsze można umieścić na samym dole. Jest to lepszy wybór niż strzelanie całego loga na plakat. Taka reklamówka może być w formie billboardu, ale nie prezentu.

Cena wydruku zależy od techniki?

Czynnikiem głównym jest papier. Jeśli jest to papier A3 to najczęściej cena będzie wynosiła 1000 złotych za 2000 sztuk co naje nam średnio 50 groszy za sztukę. Jeśli zaś zdecydujemy się na większy format A2 to wtedy będziemy musieli dopłacić średnio 30% do zamówienia. Jaka to jest wielkość papieru?

Obrazek w skali
Obrazek w skali

Porównanie znajdziecie po lewej stronie. To nie jest dużo zważywszy na skalę formatu A2. Kolorystyka również jest kosztowna. Jeśli chcemy wiele kolorów to i dopłacić będziemy musieli. Czarno białe plakaty są bardzo tanie. Kolejnym czynnikiem może być technika druku. Druk na przestrzeni wielu lat ewoluował. Dziś nie drukujemy tylko w jeden sposób, ale w kilkanaście innych. Każda technika ma swój urok, a My musimy się zdecydować na co stawiamy. Druk atramentowy w tym przypadku na nic się nie zda. Zacznie padać i nasz plakat się rozmaże. Druk laserowy według mnie powinien być tutaj na pierwszym miejscu przy doborze. Są również inne techniki drukarskie oraz same ceny znacznie się od siebie różnią.

7 thoughts on “Czy plakaty są dalej na topie?

Dodaj komentarz